News

RSS
Mafina të buta

Mafina të buta

Përbërësit : 2 Vezë 100 gr. Sheqer 100 ml. Qumësht 100 ml. Vaj 16 Lugë Miell 15 gr. Pluhur për pjekje Lëvore Portokalli Copëza Çokollate Furra duhet të jetë e nxehtë në 180 gradë, 25 min.

Read now
Sheqerpare me arra të bluara

Sheqerpare me arra të bluara

Përbërësit : 250 gr. Gjalp 80 ml. Vaj 1 Vezë 1 Sheqer Vanilje 50 gr. Arra të bluara 400 gr. Miell 12 gr. Pluhur për pjekje 500 gr. Sheqer 400 ml. Ujë Limon Kokos

Read now
Tortë pa vaj dhe pa qumësht

Tortë pa vaj dhe pa qumësht

Përbërësit : 4 vezë 8 lugë të mëdha sheqer 5 lugë të mëdha miell 12 gr. pluhur për pjekje 1 lugë e madhe kakao 100 gr. arra Tepsia : 20 cm. Duhet letër gatimi dhe anash të lyhet me gjalpë...

Read now
Jufka me brokoli

Jufka me brokoli

Përbërësit : 200 gr. Jufka Krip Vaj 1 Qepë Brokoli 150 ml. Ajkë e hollë ( Hoplla ) 2 Gota të vogla qumësht 1 Lugë ushqimi miell 1 Lugë e vogël vegetë Hudhra të grimcuara

Read now
Byrek me mish

Byrek me mish

Përbërësit : 500 gr. Miell 1 Lugë Krip 320 ml. Ujë 300 gr. Qepë Vaj 450 gr. Mish i bluar viqi Vegetë Pjeken 35 minuta në 250 gradë.

Read now
Kajmaka  vetëm me dy përbërës !

Kajmaka vetëm me dy përbërës !

Përbërësit : 3 të bardhat e vezëve Pak krip 150 gr. Sheqer Vezët duhet të jenë të freskëta dhe mos të qëndrojne në frigorifer !  Format i nxjerni sipas dëshirës.  Furra duhet të jetë e nxehtë në 100 gradë, 60...

Read now
Ëmbëlsirë me fruta

Ëmbëlsirë me fruta

Përbërësit : Biskota Savoiardi Lëng frutash 500 ml. Qumësht 1 Lugë Sheqer 38 gr. Pudding Mandarina Banane Rrush ( Llojet e frutave mund ti vendosni sipas dëshirës )

Read now
Sale

Unavailable

Sold Out