Ëmbëlsirë me krem banane

Ëmbëlsirë me krem banane

Përbërësit:

Shtresa 1 :

300 gr. Plazma biskota të bluara

200 ml. Lëng Portokalli

125 gr. Gjalp i Shkrirë

200 gr. Sheqer Pluhur

150 gr. Arra

Shtresa 2 : 150 ml. Qumësht

1 Pako Shllag Krem Vanilje

200 gr. Keksa me qokollade dhe portokall 

200 gr. Krem Banane 4 orë në ngrirje

50 gr. Çokollat për Gatim

Me pak qumësht i shkrijm mbi avull dhe e dekorojmë ëmbëlsirën. Prehet sa është e ngrirë që t'ju del forma e bukur. 😍 Ju bëftë mirë!

 

Porositni në FreshAlb:

 

Krakus Orange and Chocolate Cookies- https://bit.ly/3ngjhPt

Evropa Cream Banana- https://bit.ly/3wRQW5w

Previous article Monte Torte
Next article Patate me biber të kuq
Sale

Unavailable

Sold Out