News

RSS
Krofne

Krofne

Përbërësit : Miell2 Lugë gjelle maje buke Ujë400 ml. Qumësht3 Të kuqe të vezëve1 Vezë e plotë140 ml. Vaj3 Lugë gjelle sheqer1 Lugë gjelle krip Dekorim : Sheqer Pluhur      

Read now
Krepa me mish të tymosur dhe djath

Krepa me mish të tymosur dhe djath

Përbërësit : 1 Vezë200 ml. Qumësht600 ml. UjëGjysmë luge gjelle Krip400 gr. MiellVaj100 gr. Mish i tymosur 100 gr. MocarelaDjath në feta2 VezëKrip Piper i zi Pjekja 200 gradë, 25-30 min.

Read now
Ëmbëlsira Bombë

Ëmbëlsira Bombë

Përbërësit : Për puding nevojiten : 500 ml. qumësht 5 lugë sheqer 1 pako puding qokollate 50 gr. margarinë 50 gr. qokollatë e zezë Përbërësit tjerë : 400 gr. keksa të bluar 100 gr. kokos 200 gr. reçel qershie 

Read now
Drekë shumë e shijshme

Drekë shumë e shijshme

Përbërësit : 4 vezë 400 gr. kos / yogurt Krip Biber i zi 180 ml. vaj 2 patate të mesme 1 karrotë Presh ( sipas dëshirës ) 200 gr. miell 20 gr. pluhur për pjekje Tepsia 20/40 cm, e lyejmë...

Read now
Kroasan

Kroasan

Përbërësit : 40 gr. maja buke 100 gr. gjalp e shkrirë 100 ml. ujë 100 gr. sheqer 150 ml. qumësht 2 vezë vanilla ekstrakt 500 gr. miell Mbushja e kroasanve sipas dëshires. ( xhem ose eurokrem ) Sipër lyhen me...

Read now
Lazanja me mish të bluar

Lazanja me mish të bluar

Përbërësit : Vaj 300 gr. Mish të bluar 1 Qepë 1 Spec të gjelbër Majdanoz Hudhër Biber i zi 300 gr. Pire Domatesh 500 ml. Sos Domatesh Krip 2 Lugë Gjalp 2 Lugë Miell 600 ml. Qumësht Kaçkavall 250 gradë,...

Read now
Mafina të buta

Mafina të buta

Përbërësit : 2 Vezë 100 gr. Sheqer 100 ml. Qumësht 100 ml. Vaj 16 Lugë Miell 15 gr. Pluhur për pjekje Lëvore Portokalli Copëza Çokollate Furra duhet të jetë e nxehtë në 180 gradë, 25 min.

Read now
Sale

Unavailable

Sold Out