News

RSS
Pandispanja me jogurt

Pandispanja me jogurt

Përbërësit:350 gr kos i thjeshtë4 vezë100 gr sheqer50 gr niseshte misri1 lugë pluhur pjekjeje1 majë kripëSheqer pluhur Udhëzime:1. Së pari ndajmë të verdhat nga të bardhat.2. Rrihni të verdhat e vezëve me sheqerin dhe më pas shtoni niseshtenë, pluhurin për...

Read now
Ëmbëlsirë me krem vanilje dhe biskota

Ëmbëlsirë me krem vanilje dhe biskota

Përbërësit:3 vezë150 gr sheqer70 gr niseshte misri10 gr vanilje700 ml qumësht150 gr krem djathi18 biskota Udhëzime:1. Kremi: përzieni vezët dhe sheqerin në një tenxhere. Më pas shtoni niseshtenë, vanilinë dhe qumështin e nxehtë. E vendosim në zjarr dhe e lëmë...

Read now
Pogaçe me Suxhuk dhe Djath

Pogaçe me Suxhuk dhe Djath

Përbërësit : 2 vezë 6 lugë të gj. kos 1 lugë e kafes krip 100 gr. suxhuk 420 gr. miell 12 gr. pluhur për pjekje siper i lyejm me vezë, djath dhe susam. Porositni në FreshAlb: Krinos Bulgarian White Cheese- https://bit.ly/3zXgmjB...

Read now
Ëmblëlsirë në formë të tunelit

Ëmblëlsirë në formë të tunelit

Perbersit per pjesen e brendshme: 250 gr arra te bluara   200 gr biskota te bluara   200 ml qumesht   8 luge sheqer   125 gr margarin   Marmelate sipas deshires Perbersit per shtresen e bardhe: 6 te bardha...

Read now
Rrollatë me puding vanilje dhe banane

Rrollatë me puding vanilje dhe banane

Kremi: 1 puding vanilje 300 ml qumesht 100 gr sheqer 1 lugë gjelle margarin   Brumi:5 veze Pak kripe me maja gishterinjve 80 gr sheqer 60 gr miell Finnesa2 luge gjelle kakao Video: https://bit.ly/3m6WODt   Porosit në FreshAlb: Podravka vanilla puding- https://bit.ly/3sjFTBw...

Read now
Kadaif me puding të vanillës

Kadaif me puding të vanillës

100gr gjalp300 gr Kadaif5 lug sheqer1 gote e gjysem arra te bluara1 puding vanille dhe qumsht4 lug miell3 lug niseshte1 gote hopla/pana/heavy creamNe fillim ne nje tave vendosim gjalpin te shkrij pastaj hedhim kadaifin pastaj shtojm dhe sheqerin dhe perziejm mire...

Read now
Monte Torte

Monte Torte

Përbërësit : 1 lt. Qumësht i ftoht 2 Pudinga Vanilje 8 lug të mëdhaja Sheqer 100 gr. çokollat e bardhë I ziejm 1 min duke i përzier vazhdimisht e lëm të ftohet për 30 min në ngrirje, pasi ftohet ja...

Read now
Ëmbëlsirë me krem banane

Ëmbëlsirë me krem banane

Përbërësit: Shtresa 1 : 300 gr. Plazma biskota të bluara 200 ml. Lëng Portokalli 125 gr. Gjalp i Shkrirë 200 gr. Sheqer Pluhur 150 gr. Arra Shtresa 2 : 150 ml. Qumësht 1 Pako Shllag Krem Vanilje 200 gr. Keksa...

Read now
Patate me biber të kuq

Patate me biber të kuq

Përbërësit 4 patate 4 lugë vaj vegjetal 1 lugë biber i kuq 1 lugë pluhur hudhër 1 lugë biber i djegëst 1 lugë kripë ½ lugë biber i zi Hapat Të gjithë përbërësit derdhni në një tenxhere dhe zieni rreth...

Read now
Petulla të mbushura me reçel

Petulla të mbushura me reçel

Koha e përgatitjes: 45 minuta – Koha e gatimit: 30 minutaPerbersit500 gram miell60 gram sheqer15 gram maja buke4 vezë½ lëkurë limoni1 lugë çaji kripë125 gram gjalpë pa kripë2 litra vaj luledielli për skuqjeSheqer pluhur për spërkatjeReçel për mbushjePergatitjaNë një tas...

Read now
Mini pica me suxhuk të Pejës

Mini pica me suxhuk të Pejës

Përbërësit 600 gr miell 1 pluhur për pjekje 10 gr maja (kvasac) ½ luge sheqer ½ luge Krip 50 gr margarinë 100 ml kos shmant ose pavllake 250 ml ujë të vakët 2 luge gjelle vaj ulliri 200 gr proshutë...

Read now
Pide me suxhukun e Pejës

Pide me suxhukun e Pejës

Perbersit: 520 gr miell325 ml qumësht i vakët1 maje½ lugë sheqer¼ lugë kripë NË BRENDËSI: Suxhukkaçkavall2 vezëgjalpë. Pergatitja: Ujin e vakët dhe majën e vendosim në një enë të thellë dhe e përziejmë rreth 10 minuta Pastaj ia shtojmë miellin,...

Read now
Sale

Unavailable

Sold Out