Pandispanja me jogurt

Pandispanja me jogurt

Përbërësit:
350 gr kos i thjeshtë
4 vezë
100 gr sheqer
50 gr niseshte misri
1 lugë pluhur pjekjeje
1 majë kripë
Sheqer pluhur

Udhëzime:
1. Së pari ndajmë të verdhat nga të bardhat.
2. Rrihni të verdhat e vezëve me sheqerin dhe më pas shtoni niseshtenë, pluhurin për pjekje dhe kosin.
3. Rrahim të bardhat e vezëve derisa të jenë të forta me pak kripë.
4. Shtoni në masë dhe përzieni mirë.
5. Masën e derdhim në kallep dhe e pjekim në 170 gradë për 50 minuta.

 

Porositni tani në FreshAlb: 

Podravka Baking Powder- https://bit.ly/3nNJuoK

Podravka Vanilla Sugar - https://bit.ly/3fTZAsd

 

 

Previous article Petulla amerikane
Next article Ëmbëlsirë me krem vanilje dhe biskota
Sale

Unavailable

Sold Out