News

RSS
Ëmbëlsirë me biskota

Ëmbëlsirë me biskota

Përbërësit : 300 ml. Qumësht i ftohtë 2 Vezë 8 gr. Sheqer vanilje 7 Lugë sheqer 6 Lugë miell 200 gr. Gjalpë 100 gr. Biskota ( i lagim me qumësht të ftohtë )

Read now
Peshk i mbushur

Peshk i mbushur

Përbërësit : 4 Peshqi Vegetë Hudhër e bluar Biber i zi Borzilok Limon Qepë Vaj ulliri Rozmarinë Furra duhet të jetë e nxehtë në 220 gradë, 30 minuta. 1.5 kg. Patate

Read now
Tortë me shije limoni

Tortë me shije limoni

Përbërësit : 2 Vezë 50 gr. Sheqer 100 ml. Qumësht 100 ml. Vaj 100 gr. Miell 12 gr. Pluhur për pjekje Lëvorja e një limoni Tepsia lyhet me gjalpë Furra duhet të jetë e nxehtë 180 gr., 20 min. 400...

Read now
Mish viqi me perime dhe oriz

Mish viqi me perime dhe oriz

Përbërësit : 500 gr. Mish viqi Vaj Krip Hudhër e grimcuar Borzilok Kanellë Erëza Mishi Pjeket 30 min. në 250 gr. Spec i kuq Spec i verdhë dhe Spec i gjelbërt 2 Domate 1 Qepë 2 Karrota 1 Lugë e...

Read now
Ëmbëlsirë me banane

Ëmbëlsirë me banane

Përbërësit : 2 lt. Qumësht 2 Pudinga çokollatë 2 Pudinga vanilje 12 Lugë sheqer 150 gr. Gjalpë 300 gr. Biskota të bluara 200 gr. Kokos 200 ml. Hopla 1 kg. Banane 2-3 Lugë qumësht 100 gr. Çokollatë

Read now
Darkë e shpejtë me mish pule

Darkë e shpejtë me mish pule

Përbërësit : 1 kg. Mish pule Krip 450 gr. Peta për pite Vaj Pjeket në temp. 180 gradë, 30 min. 300 ml. Kos 1 Thelb hudhre Gjysmë luge gjalpë Piper i kuq

Read now
Byreku i Butë

Byreku i Butë

Përbërësit : 600 gr. Miell 1 Lugë krip 450 ml. Ujë i ngrohtë 150 gr. Gjalpë i shkrirë 100 ml. Vaj 300 gr. Gjizë ( me krip ) 2 Vezë 3 Lugë Ajkë Furra duhet të jetë e nxehtë në...

Read now
Tortë me Çokollatë

Tortë me Çokollatë

Përbërësit 5 Vezë 6 Lugë sheqer 6 Lugë vaj 6 Lugë ujë 6 Lugë qumësht 6 Lugë miell 2 Lugë kakao 10 gr. Pluhur për pjekje Tepsia duhet të jetë 30 me 20 cm., dhe të lyhet me gjalpë. Pjeket...

Read now
Sale

Unavailable

Sold Out