Cinnamon rolls

Cinnamon rolls

Përbërësit:
Brum i fletëzuar
Kanellë
Sheqer i kaft
E kuqja e një veze

Për kremin :
1 kremdjathi
200gr sheqer pluhur
2 lugë ekstrakt vanilje

Procedura e përgatitjes:
Shtrohet brumi i fletëzuar dhe lyhet me sheqer kafe dhe kanellë. Bëhet rolladë dhe prihet në pjesë të barabarta. Pjesët e brumit renditen ne tepsi qe paraprakisht e kemi ly me gjalpë. Lyhen me të kuqen e vezës dhe futen në furrë të ngrohur për 15 min.
Nê anen tjeter krijohet kremi duke bashkuar kremin e djathit, sheqerin pluhur dhe ekstraktin e vaniljes.
Pasi që te pjeken lyhen me kremin(frosting).
 
Porositni përbërësit në FreshAlb:
Half Baked Flaky Pastry https://bit.ly/3wzWn9t

 

 

Previous article Trileçe
Next article Pasta me salcë pana
Sale

Unavailable

Sold Out