Cheescake me dredhëza

Cheescake me dredhëza

Përbërësit :
300 gr biskota te bluara
200 gr gjalpë
Filli
300 ml krem qumështi për ëmbëlsira
350 gr krem djathi
200 gr sheqer pluhur (sipas dëshirës)
Lëvozhga e një limoni
Ekstrakt i vaniljes
Glazura:
Recel i dredhezave, dredhëza të freskëta (sipas dëshirës)

Procedura e përgatitjes:
Biskotat e bluara bashkohen me gjalpin e shkrirë dhe shtrohen ne tepsinë e cheesecake.
Me ndihmën e një gote te cajit rrafshohen dhe marrin formen e tepsisë.
Në anën tjeter kremi i djathit tundet në mikser me ajkën e ëmbël të qumështit, sheqerin pluhur, lëvozhgën e limonit dhe ekstraktin e vaniljes.
Masa e krijuar hidhet sipër biskotave dhe futet në frigorifer për 2-3 orë.
Shërbehet me recelin e dredhëza sipër dhe dredhëza te freskëta.

 

Porosit përbërësit në Freshalb:
Bambi- Ground Lane/Plazma biscuits https://bit.ly/3xW1anX
Marco Polo Strawberry Jam https://bit.ly/3vlQv4b

Previous article Bakllavë e shpejtë
Next article Vlerat ushqyese të rrepës së kuqe, ja pse duhet të jetë pjesë e dietës suaj
Sale

Unavailable

Sold Out