Pasta me salcë pana

Pasta me salcë pana

Perberesit per 4 persona
  • 320gr makarona spageti (80gr per person)
  • 200ml pana kuzhine
  • 100gr gjalp
  • 100gr djath kackavall te grire
  • pak arre moskate
  • kripe
  • piper

Nderkohe pregatisim salcen me pana: hedhim panen e kuzhines ne nje tigan te madh (ne te cilin me pas do te shtojme makaronat), e rregullojme me pak kripe, pak arre moskate dhe e veme ne zjarr shume te ulet per 3-4 minuta derisa te avulloje uji i tepert dhe salca te trashet. Shtojme gjalpin te cilin e leme te shkrije plotesisht, dhe se fundi shtojme edhe makaronat e ziera e te kulluara duke i perziere shume mire me dy pirunj. Disa caste perpara se ta heqim nga zjarri, shtojme edhe pak piper te zi dhe djathin kackavall te grire gjithmone duke i perziere, i leme edhe disa minuta ne zjarr te avashem dhe i sherbejme te ngrohta neper pjata.


Porositni përbërësit në FreshAlb:
Melissa Pasta - Kofto  https://bit.ly/39jcn7w

Previous article Cinnamon rolls
Next article Bakllavë e shpejtë
Sale

Unavailable

Sold Out