Ëmbëlsirë me Banane, pa Pjekje dhe e Leht për ta Përgaditur !!!

Ëmbëlsirë me Banane, pa Pjekje dhe e Leht për ta Përgaditur !!!

Përmbajtja :

Shtresa e parë :

1 lit. Qumësht,

2 Pudinga çokollate Podravka

6 lug Sheqer Përziejm mire deri sa është qumeshti i ftoht,

shtojm 50 gr gjalp dhe zihet 1 min.

E largojm nga zjarri dhe i shtojm 300 gr. biskota të bluara ose mund te perdorni nga biskotat qe bluhen lehte Petit Beure

Shtresa e dytë:

1 lit. Qumësht,

2 Pudinga vanilla Podravka 

6 lug Sheqer Përziejm mire deri sa është qumeshti i ftoht.

Zihet 1 min e largojm nga zjarri i shtojm 200 gr. Kokos .

Shtresa e tretë:

1 kg. Banane i ndajm në gjysme dhe i renditim.

Shtresa e katërt

200 ml. Hopla (Ajkë e Ëmbël) mund të përdorni edhe Shlag 5 min përziejmë me mikser.

Shtresa e pest :

100 gr. çokollat për gatim Dorina me 3 lug qumësht dhe 50 gr. gjalp shkrihen, i lëm të ftohet pak dhe e nxjerim mbi ajken e embël.

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out