Fusili me brokolli dhe mish të thatë

Fusili me brokolli dhe mish të thatë

Përbërësit:

Pasta fusili

1 tufë brokolli

Mish i thatë

200 ml Krem qumështi

300 gr djath parmezan

1 thelpi hudhër

2 kocka të supës së pulës

Piper i zi

Procedura e përgatitjes:

Zihen pastat sipas përshkrimit.

Brokolli grimcohet dhe fërgohet në një tigan me pak vaj ulliri. Shtohet hudhra dhe mishi i thatë i prerë në kube. Pasi qe te fërgohen shtohet pak ujë nga pastat e zijera dhe 2 kockat e supës, të cilat paraprakisht i shtypim me një piru. Shtohet kremi qumështit, pastat e zijera, piperi zi dhe djathi parmezan. Përzihen mirë deri sa të krijohet masa kremoze.

 

Porosit përbërsit në Fresh Alb

Melissa Pasta - Kofto

https://bit.ly/3KgaypT

 Brother & Sister Smoked Dry Meat

https://bit.ly/3iT3cwe

Previous article Biskota të shpejta me nutella
Next article Kek me çokolladë
Sale

Unavailable

Sold Out