Ëmbëlsirë e shpejtë pa pjekje SNICKERS

Ëmbëlsirë e shpejtë pa pjekje SNICKERS

Përbërësit :

1 margarin

2 qese pluhur vanile Podravka

250 gr. sheqer pluhur

2 vezë

400 gr. Plazma biskota të bluara Bambi

200 gr. çokolladë e shkrirë Dorina

500 gr. kikirika të bluara(pa krypë)

100 gr. mjalt

Margarinen,sheqerin dhe vanilat i përziejmë mirë dhe ia shtojmë vezët.Pastaj,masës i shtohen biskuitat dhe kikirikat e bluara.E gjithë kjo përzihet mirë dhe shtrihet në një tavë furre të lyer paraprakisht.Mbi masën,e derdhim mjaltën dhe e lyejmë në mënyrë të barabartë në të gjitha anët.Sipër mjaltës,hedhim kikirika të bluara dhe pastaj çokolladë,duke i rrafshuar sërish. Prap ,e përsërisim hedhjen e kikirikave dhe çokolladës dhe në fund kikirika të copëtuara.Lihet në frigorifer për disa orë! Ju bëftë mirë!

Previous article Mantia me djath nga FreshAlb që shkrihen në gojë
Sale

Unavailable

Sold Out