Embelsire e shpejte dhe e lehte me Kakao

Embelsire e shpejte dhe e lehte me Kakao

KEKU :

3 veze

600 gr miell Finnesa

120 ml vaj

250 gr sheqer

250 ml qumesht

1 pluhur pjekjeje Dolcela Podravka

3 luge te gjelles kakao Vava

SHERBETI : 100 ml vaj

120 gr sheqer

250 ml qumesht

3 lug te gjelles kakao Vava

Te dyja bashkohen pasi te ftohen dhe i shkrihet cokollada siper. Lihet ne frigorifer per ftohje disa ore. Koha e pergaditjes eshte 30 minuta. Ju befte mire !

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out