Embelesire me keksa dhe banane

Embelesire me keksa dhe banane

Perberesit:

1 kg Keksa Petit Beure

500 ml Qumeshte,

100 gr qokollad Dorina

4 banane

2 Puding me qokollad Aroma

Sheqer dhe arra dhe rrush sipas shijes.

Per dekorim: Kokos ose arra te coptuara

Përgatitja: Pergaditim se pari pudingun me qumesht dhe sheqer dhe e leni qe te ftohet . . Se pari shtrojm nje foli najlloni ne fundin e tepsis ,pastaj e qesim nje pjese te kremit te pregaditur me pare, pastaj i renditni keksat ku se pari i zbutni ne qumesht te vaket pastaj i rendisni siper kremit.Vazhdoni keshtu krem,keksa,puding,keksa krem,keksa,puding deri sa te perfundoj e gjithe masa dhe ne fund i renditeni bananet e qeruara si ne foto.Ndermjet rendeve mund ti vendosni edhe100 gr arra te bluara, dhe 100 gr rrushe te terur . E mbledhim embelsiren me keksa si ne foto dhe siper ne fund e lyeni tere torten me kremin e pregaditur dhe ne fund e dekorojm me arra te bluara.

(Keksat cdo here duhet te kalohen vetem pak ne qumesht pastaj ti rendisni mbi krem).

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out