Tortë pa vaj dhe pa qumësht

Tortë pa vaj dhe pa qumësht

Përbërësit :

4 vezë
8 lugë të mëdha sheqer
5 lugë të mëdha miell
12 gr. pluhur për pjekje
1 lugë e madhe kakao
100 gr. arra

Tepsia : 20 cm. Duhet letër gatimi dhe anash të lyhet me gjalpë

Furra : 200 gradë, 20 min., dhe të nxehet paraprakisht!

Kremi :

500 ml. hoplla
150 gr. kokos

30 min. në ngrirje

200 gr. çokollatë me lajthi
80 ml. qumësht

Shkrihet mbi avull, dhe lihet 5 min. të ftohet

1 orë në ngrirje

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out