Tortë me Çokollatë

Tortë me Çokollatë

Përbërësit

5 Vezë
6 Lugë sheqer
6 Lugë vaj
6 Lugë ujë
6 Lugë qumësht
6 Lugë miell
2 Lugë kakao
10 gr. Pluhur për pjekje

Tepsia duhet të jetë 30 me 20 cm., dhe të lyhet me gjalpë.

Pjeket në temp. 180 gradë, 20 min.

 

SHERBET

250 ml. Ujë
5 Lugë sheqer

 

KREMI

500 ml. Ajkë e ëmbël
300 gr. Çokollatë për gatim
Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out