Speca të Mbushur

Speca të Mbushur

Receta e dollmave:

për të përgatitur 4 porcione ju duhen 500 g mish të grirë, 100 g oriz. Përzieni përmbajtjen e qeses me 100 ml ujë të vakët dhe lëreni të qëndrojë për disa minuta. Shtoni 500 g mish të grirë dhe rreth 100 g oriz në Fant të përgatitur dhe përzieni mirë. Mbushni specat me përzierjen ose përgatitni lakër turshi nga lakra turshi ose lakër të freskët. Me këtë përzierje mund të mbushni kunguj të njomë, qepë, etj.

 

Fant-in mund ta porosisni në FreshAlb

https://bit.ly/3fCbozTPrevious article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out