Petulla me Patate dhe Djath

Petulla me Patate dhe Djath

Përbërësit :

300 gr. Patate të ziera
100 gr. Gjalpë
10 gr. Maja bukës
250 ml. Qumësht i ngrohtë
4 të kuqe të Vezës
1 lugë Vegetë
1 lugë Krip
700 gr. Miell
Djath
Kaçkavall
Grimca Buke
Të bardhët e vezëve
Vaj
Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out