Petë e shpejtë

Petë e shpejtë

Përbërësit:

500 gr. peta të gatshme Apollo File Pete

500 ml. pana për gatim 

1 pluhur për pjekje Dolcelo Podravka

3 gota jogurt

3 vezë

pak djath Krinos Feta

I hapim petat një nga një,u hedhim djath sipër dhe i tërheqim si në videon lartë.Në ndërkohë,i bashkojmë në një enë: panën,pluhurin për pjekje,jogurtin dhe vezët dhe i përziejmë mirë. Pasi t'i rradhisim të gjitha petat,enën e mbushur ua derdhim sipër dhe i vendosim në furrë për pjekje. Piqet në 250°C për 15 minuta. Koha e pregaditjes: 20 minuta Ju bëftë mirë!

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out