Ëmbëlsirë me biskota dhe puding të vanillës

Ëmbëlsirë me biskota dhe puding të vanillës

 

Përbërësit:

1 pako biskota

2 pako puding të vanillës

1 l qumësht

100 gr sheqer

Përgaditja

Në fillim marrim qumështin dhe e vëmë të ziejë duke lënë një gotë mënjanë.Më pas marrim pakot e pudingut dhe I tresim në gotën me qumësht, ku shtojmë dhe sheqerin.Pasi qumshti të jetë në process të zierjes dmth duke u fryrë,hedhim pudingun e tretur dhe I përziejmë derisa masa të marrë formën e kremit. Më pas në një tavë mesatare shtrojmë një shtresë biskotash dhe sipër tyre hedhim dhe një shtresë pudingu dhe vijojmë me të njëjtën procedure. Shtrojmë përsëri biskotat dhe hedhim përseri pudingun. Pas kësaj procedure e vendosim tavën në frigorifer dhe më pas e shijojmë të freskët.

 Ju bëftë mire.

 

 Porositni në FreshAlb:

 Podravka Vanilla Sugar - https://bit.ly/3BabG8W

Eti Petit Beurre Cookies 200gr - https://bit.ly/3CiKSoc
Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out