Burek me Djathë me Petë të gatshme

Burek me Djathë me Petë të gatshme

Përbërësit:

2 lugë kos

2 vezë

2 gota qumësht

piper

pak kripë

500gr. petë të gatshme

400gr. djathë

Tepsia lyhet me gjalpë dhe pastaj vendosim një petë të gatshme të cilen e lyejmë me gjalpë. Dhe pastaj shtohet djathi.

Në video e gjeni proceduren e pergaditjes së burekut me djathë.

 

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out