Bombica me plazma

Bombica me plazma

Përbërësit

700gr keksa të bluar

500gr qumësht

250gr margarinë

5luge kakao

500gr kokos

5luge sheqer

Hapat

Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell te te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer i perziejm

Pastaj margarinin ( gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht,dhe kete mase e vendosim mbi keksat e bluer,i perziejm deri sa masa te bashkohet masa

Pastaj i marrim keksat dhe i bejme ne forme te rrumbullaket te i lyejm me kokos te gjitha me rradh

 Porositni produktet në FreshAlb:

Bambi- Ground Lane/Plazma biscuits  https://bit.ly/3uJYVSF
Aroma Cocoa Powder  https://bit.ly/3uI8S2Y
Previous article Pasul me mish të thatë
Next article 6 këshilla të thjeshta për ta bërë ushqimin të shijojë më mire
Sale

Unavailable

Sold Out