News

RSS
SUPË ME SPINAQ

SUPË ME SPINAQ

- Supat janë të ngjashme me gjellërat, te shëndetshme, të shijshme dhe në disa raste mund të mos ketë një dallim të qartë midis të dyjave! Sidoqoftë, supat në përgjithësi kanë më shumë lëng (lëng mishi) sesa zierjet. Supat klasifikohen...

Read now
BAKLLAVA ME 60 PETË

BAKLLAVA ME 60 PETË

- Emri bakllavë përdoret në shumë gjuhë me ndryshime të vogla fonetike dhe drejtshkrimore.Bakllava përgatitet normalisht në tepsi të madhe, duke vendosur shumë shtresa të petëve të ndara me gjalpë të shkrirë dhe vaj. Një shtresë me arra të copëtuara -...

Read now
TESPISHTE TRADICIONALE

TESPISHTE TRADICIONALE

Tespishtja është një traditë e hershme e kuzhinës shqiptare, e cila përgatitet kryesisht në zonat veriore të vendit, përfshirë edhe Kosovën. Një ëmbëlsirë unike, me sherbet e cila kombinohet me bajame, por edhe me fruta të tjera të kombinuara që...

Read now
BOZA

BOZA

Boza është një pije disi e trashë dhe shije disi të thartë. Prodhohet nga mielli i misrit e i grurit por gjendet e përhapur në shumë nga vendet e Ballkanit në variacione të ndryshme. Boza ka katër përbërës kryesorë: miell...

Read now
Receta e Qebapëve

Receta e Qebapëve

Qebapët janë gatime të ndryshme të mishit, me origjinë në kuzhinën e Lindjes së Mesme. Variantet e shumta janë të njohura në të gjithë botën.Qebapët përbëhen nga mishi i copëtuar ose i bluar dhe ato kryesisht shoqërohen me qepë e...

Read now
Pogaçe e Butë

Pogaçe e Butë

Pogaça është një lloj buke e pjekur. Fillet e saj gjenden në kuzhinat e Ballkanit dhe Turqisë. Mund të jetë me maja buke ose pa maja, por vetëm gatuesit me përvojë mund të bëjnë pogaçe pa maja të një cilësie...

Read now
Ëmbëlsirë Kremoze

Ëmbëlsirë Kremoze

Ëmbëlsira është lumturi në një formë të prekshme dhe të ngrënshme. E shijshme deri në kafshatën e fundit. Kjo është një recetë e një ëmbëlsire kremoze me një shije të mahnitshme! Përbërësit:125 gr. Gjalpë ose Margarin 8 lugë të gjellës...

Read now
SEKRETI I BRUMIT TË BYREKUT

SEKRETI I BRUMIT TË BYREKUT

- Byreku është një ndër ushqimet më të zakonshme dhe më të preferuara në Ballkan. Daton nga Epoka Osmane dhe shumica besojnë se buron nga ajo që tani njihet si Turqi. Në vende të ndryshme shqiptohet me variacione të ndryshme...

Read now
Patate me Spinaq dhe Salcë Unike

Patate me Spinaq dhe Salcë Unike

Nëse po kërkoni të fuqizoni performancën tuaj, mos kërkoni më shumë se pataten. A e dini se patatet sigurojnë karbohidrate, kalium dhe energji që ju nevojiten sa më shumë? Patatet janë më të mbushura me energji se çdo perime tjetër...

Read now
MELASË SHEGE

MELASË SHEGE

- Shegët janë një përbërës i rëndësishëm në gatimet e Lindjes së Mesme, Mesdheut dhe Indisë. Arilët e ndritshëm rozë, si xhevahirë brenda një shege janë qeska që përmbajnë lëngun e ëmbël dhe të thekshëm të frutave dhe farat e...

Read now
BUKË E BANANËS ME GJALPË KIKIRIKU

BUKË E BANANËS ME GJALPË KIKIRIKU

Një bukë e shijshme, me shije të bananës dhe me gjalpë kikiriku është ushqimi perfekt i çdo vakti dhe shijon aq shumë, sa nuk do të jeni në gjendje të ndaleni vetëm me një copë. Gjalpi i kikirikut dhe bananet janë...

Read now
Çfarë mund të bëni me limonë të konservuar!

Çfarë mund të bëni me limonë të konservuar!

Limoni i konservuar është një nga ata përbërës që pasi të bëhet pjesë e rregullt e rutinës suaj të gatimit, është gati e pamundur të pregaditet pa të. Pjatat e shijshme si sallata krokante, makaronat e lëna në vaj dhe...

Read now
Sale

Unavailable

Sold Out