Rrollatë me puding vanilje dhe banane

Rrollatë me puding vanilje dhe banane

Kremi:

1 puding vanilje
300 ml qumesht
100 gr sheqer
1 lugë gjelle margarin

 

Brumi:
5 veze
Pak kripe me maja gishterinjve
80 gr sheqer
60 gr miell Finnesa
2 luge gjelle kakao

Video: https://bit.ly/3m6WODt

 

Porosit në FreshAlb:

Podravka vanilla puding- https://bit.ly/3sjFTBw

Finnesa flour - https://bit.ly/3IRA986 

 

 

 

Previous article Ëmblëlsirë në formë të tunelit
Next article Kadaif me puding të vanillës
Sale

Unavailable

Sold Out