Pite me laker turshi

Pite me laker turshi

 Perberesit:

Laker turshi

Piper i kuq Vispak

Ndersa pergatitija e brumit te pites eshte e lehte;

500ml uje

1kg miell Finnesa

krip 

 Fillimish e prejm lakren ne pjes te vogla e shperlajm me uje dhe e vendosim te zihet. Gjate zierjes i hedhim krip dhe piper te kuq dhe e zijem per 30 min ne nje temperature mesatare. Pasi ta pergatisim piten sipas instruksioneve ne video e pjekim ne nje temperatur 250° per 20-25 min.

Pitja mund te vendoset edhe ne tepsi rrumbullake

Ju befte mire!

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out