Monte Torte

Monte Torte

Përbërësit : 1 lt. Qumësht i ftoht

2 Pudinga Vanilje

8 lug të mëdhaja Sheqer

100 gr. çokollat e bardhë

I ziejm 1 min duke i përzier vazhdimisht e lëm të ftohet për 30 min në ngrirje, pasi ftohet ja qesim 125 gr. gjalp dhe i bëjm me miks deri sa të përzihen mirë.

200 gr. Biskota i lagim me qumësht

150 ml. Hoplla

200 gr. çokollat e zezë për gatim.

 

E vendosim 1 orë deri 2 në ngrirje.

Ju bëftë mirë!

 

Porositni në FreshAlb:

Eti Petit Beurre Cookies : https://bit.ly/3Cub7Yi

Kras Dorina Dark Chocolate : https://bit.ly/3crjadQ

Podravka Vanilla Puding - https://bit.ly/30D8C8B

Previous article Kadaif me puding të vanillës
Next article Ëmbëlsirë me krem banane
Sale

Unavailable

Sold Out