Embelesire me keksa dhe banane

Embelesire me keksa dhe banane

Perberesit:

1 kg Keksa Petit Beure

500 ml Qumeshte,

100 gr qokollad Dorina

4 banane

2 Puding me qokollad Aroma

Sheqer dhe arra dhe rrush sipas shijes.

Per dekorim: Kokos ose arra te coptuara

Përgatitja: Pergaditim se pari pudingun me qumesht dhe sheqer dhe e leni qe te ftohet . . Se pari shtrojm nje foli najlloni ne fundin e tepsis ,pastaj e qesim nje pjese te kremit te pregaditur me pare, pastaj i renditni keksat ku se pari i zbutni ne qumesht te vaket pastaj i rendisni siper kremit.Vazhdoni keshtu krem,keksa,puding,keksa krem,keksa,puding deri sa te perfundoj e gjithe masa dhe ne fund i renditeni bananet e qeruara si ne foto.Ndermjet rendeve mund ti vendosni edhe100 gr arra te bluara, dhe 100 gr rrushe te terur . E mbledhim embelsiren me keksa si ne foto dhe siper ne fund e lyeni tere torten me kremin e pregaditur dhe ne fund e dekorojm me arra te bluara.

(Keksat cdo here duhet te kalohen vetem pak ne qumesht pastaj ti rendisni mbi krem).

Previous article Pide me suxhukun e Pejës
Sale

Unavailable

Sold Out