Vezë me ajvar për mëngjes

Vezë me ajvar për mëngjes

Receta e vezëve me Ajvar

Vendosim vaj në tenxhere dhe e lëmë të ngrohet 
Në një pjatë të thellë qesim 3 vezë dhe 3 lugë gjelle ajvar, 
pak kripë , dhe i përzijemë
Pasi të djeget vaji e vendosim masën e fituar deri sa të fitohet një masë më e trashë. 
Është ushqim i preferuar për shumicën sepse përveç që është e lehtë për tu përgatitur, është e shijshme dhe po ashtu siç i dijmë vetitë përfituese të vezës na bëjnë të qëndrojmë ngopur gjatë ditës.

Ajvarin më të mirë e gjeni në FreshAlb 
https://bit.ly/3nrU2dI
Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out