Samuna që shkrihen në gojë

Samuna me Suxhuk Peje

Samuna me suxhuk Peje

Samuna shumë të shijshëm, që përgatiten lehtë. Mund t`i merrni me vete në punë, në piknik etj

Kombinimi i Suxhukut me Kaçkavallin, u jep shije dhe aromë specifike.

Ja vlen të provohen.

Receta

Për Brumin :

 • 2 gota qumësht pak të ngrohtë
 • 2 vezë
 • 1 lugë gjelle maja buke ( Kvasac )
 • Pak kripë
 • Miell deri sa të formohet brumi

 Për mbushje: 

 • suxhuk
 • kaçkavall 
 • sos domatesh

Formojmë brumin dhe lëmë të pushojë 40 minuta

E ndajmë në 8 kuleq, i lëmë kuleqtë të pushojnë pak, më pas i shtrijmë në formë të rrumbullakët i mbushim dhe njërën pjesë e vendosim mbi tjetrën , në fund i mbyllim qoshet. 

 Sipas dëshirës përmbi lyhen me vezë dhe susam

Pjeken në 250Gradë për 20 minuta

Përbërësit për përgatitjen e Samunave i gjeni në FreshAlb

 

 • Suxhukun - https://bit.ly/3id5Lto  
 • Miellin- https://bit.ly/37aHuhm
 • Kaçkavallin - https://bit.ly/2WDXhDx
 • Kvasacin- https://bit.ly/3zQQkx5

  Ju bëfshin mirë!

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out