Rolladë me Ajvar dhe Djath

Rolladë me Ajvar dhe Djath

Rollad me Ajvar dhe me mbushje prej Djathi, Schmandi dhe Majdanosi.

 

Receta:

 

BRUMI:

5Ve

1 gotë Jogurt

1 gotë Miell

1 Pluhur për Pjekje

½ lugë Krip

1lugë Vaj

2lugë Ajvar

 

Përzihën mirë të gjithë përbërësit dhe futet në furrë për pjekje në temp. 250*C për 15-20 min.

Rollada kur pjekët e mbështjellim sa është e nxehtë.

MBUSHJA:

5lugë Djath të bardhë të butë (Feta)

5 lugë Schmand

1lugë Majdanos i fresket.

 

I perziejmë mirë dhe këtë masë fillojmë e shtrijmë tek Rollada, pastaj i mbështjellim dhe fillojmë me pre në masë të njejta.Shërbehët e ngrohtë, por edhe e ftohtë, lihet në frigorifer për ta shërbyer kur të doni.

 

Ju bëftë mirë nëse e provoni ☺️

 

 

Porositni në FreshAlb:

 

Djathi Feta - https://bit.ly/3ne2kUz

Ajvari i mamës - https://bit.ly/3jkeoCE HOT

https://bit.ly/3m0OR3n MILD 

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out