Qofte me Patate

Qofte me Patate

Përbërësit :

1 kg patate
3 lugë të mëdha vaj 
1 lugë e vogël krip
1 lugë e vogël vegetë
Pak piper i zi
Pak koper

Patatet priten në fleta të holla dhe përzihen me përbërësit që i kemi cekur më lart.

Qoftet :

400 gr. mish i bluar
1 kokërr qepë
Krip
Piper i kuq
Piper i zi
1 vezë
3 lugë të mëdha prezla
2 kore bukë të ftohur të zbutur në qumësht

Përzihen të gjitha bashk dhe i bëjmë në toptha të vegjël sikurse në video.

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out