Pite me djath, me petë të gatshme

Pite me djath, me petë të gatshme

Një recetë e pites shumë e thjeshtë, përgatitet shpejt dhe është shumë e shijshme.

Përbërësit:

Petë për pite
Djath
Vezë

Përgatitja
Vendosim djathin dhe vezët në një enë, i përziejmë së bashku.
Në anën tjetër vendosim nga një petë të pites dhe fillojmë e mbushim me masën e fituar, pastaj mbështjellim petën. Veprohet njejtë me të gjitha petët deri sa të hargjohen të gjitha. Vendosen në tepsi e cila paraprakisht është lyer me vaj. Në fund përmbi petë lyejmë përmbi me masën e mbetur dhe i shtojmë pak susam.

Ju bëftë mirë
Përbërësit për piten mund ti porosisni në FreshAlb
Djathin:  https://bit.ly/3z19D6N

Petët: https://bit.ly/3svBdGU  

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out