Patate me biber të kuq

Patate me biber të kuq

Përbërësit

  • 4 patate
  • 4 lugë vaj vegjetal
  • 1 lugë biber i kuq
  • 1 lugë pluhur hudhër
  • 1 lugë biber i djegëst
  • 1 lugë kripë
  • ½ lugë biber i zi

Hapat

Të gjithë përbërësit derdhni në një tenxhere dhe zieni rreth 3-4 minuta në zjarrë mesatar.

Patatet vendosni në një tavë, përmbi ia derdhni vajin e përdorur më hereët, ia shtoni pak biber të kuq.

Tavën e vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 50-60 minuta.

Ju bëftë mirë!

 

Porositni në FreshAlb:

Vispak Red Sweet Ground Pepper- https://bit.ly/3D2JAy6

Podravka Red Pepper - https://bit.ly/3Ha4X3g

Previous article Ëmbëlsirë me krem banane
Next article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out