Mantia me djath nga FreshAlb që shkrihen në gojë

Mantia me djath nga FreshAlb që shkrihen në gojë

Receta per Brumin
4gota uje i vaket,
1lug gjelles kryp
1kg miell shton gjysmen tani e sheh sa ka nevoje
Përgatitja:
Ne fillim qes miell me pak kur perziejmë mirë shtojmë miell,deri të bëhet nje brum i trashë dhe ngjeshim prap disa herë....
Ndajme kuleq te t'mesem e kur i hapim ska nevoj asgjë
I hapim gjithe kuleqt sa nje tabull mesatare,dhe i lyejmë me vaj dhe gjalpë nga 5 kuleq se bashku per 1petë te madhe(dmth 5kuleq per ni petë).
Petet i lem 30min me pushu...
Mbas ksaj kohe petet i hapim me t'hollojs tani me dorë
Dhe i presim me mjet per pite
Iu qesim djathin.
I mbyllim
Lyejmë mbi me gjalpë
Pjekim.250gradë
Per 30min deri 40min
Ju bëfshin mirë nëse i provoni
Mos harroni djathin mund ta gjeni në FreshAlb : https://bit.ly/3yj2fTd
Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out