Kroasan

Kroasan

Përbërësit :

40 gr. maja buke
100 gr. gjalp e shkrirë
100 ml. ujë
100 gr. sheqer
150 ml. qumësht
2 vezë
vanilla ekstrakt
500 gr. miell

Mbushja e kroasanve sipas dëshires. ( xhem ose eurokrem )

Sipër lyhen me të kuqen e vezës dhe pastaj pjeken ne 180 grad, 25 min.

Për dekorim : sheqer pluhur

Previous article Petulla të mbushura me reçel
Sale

Unavailable

Sold Out