Fusili me brokolli dhe mish të thatë

Fusili me brokolli dhe mish të thatë

Përbërësit:
Pasta fusili
1 tufë brokolli
Mish i thatë
200 ml Krem qumështi
300 gr djath parmezan
1 thelpi hudhër
2 kocka të supës së pulës
Piper i zi

Procedura e përgatitjes:
Zihen pastat sipas përshkrimit.
Brokolli grimcohet dhe fërgohet në një tigan me pak vaj ulliri. Shtohet hudhra dhe mishi i thatë i prerë në kube. Pasi qe te fërgohen shtohet pak ujë nga pastat e zijera dhe 2 kockat e supës, të cilat paraprakisht i shtypim me një piru. Shtohet kremi qumështit, pastat e zijera, piperi zi dhe djathi parmezan. Përzihen mirë deri sa të krijohet masa kremoze.

 

Porosit përbërsit në Fresh Alb

Melissa Pasta - Kofto

https://bit.ly/3KgaypT

 Brother & Sister Smoked Dry Meat

https://bit.ly/3iT3cwe

Previous article Biskota të shpejta me nutella
Next article Kek me çokolladë
Sale

Unavailable

Sold Out