Ëmbëlsirë me krem vanilje dhe biskota

Ëmbëlsirë me krem vanilje dhe biskota

Përbërësit:
3 vezë
150 gr sheqer
70 gr niseshte misri
10 gr vanilje
700 ml qumësht
150 gr krem djathi
18 biskota

Udhëzime:
1. Kremi: përzieni vezët dhe sheqerin në një tenxhere. Më pas shtoni niseshtenë, vanilinë dhe qumështin e nxehtë. E vendosim në zjarr dhe e lëmë kremin të trashet. Më pas lëreni kremin të ftohet dhe shtoni djathin.
2. E vendosim tortën në një kallëp dhe e vendosim në frigorifer për 4-5 orë.
3. Më pas ndajeni në katrorë dhe shërbejeni.

 

Porositni tani në FreshAlb:

 

Eti Petit Beurre Cookies- https://bit.ly/3nE9wuc

Podravka Vanilla puding - https://bit.ly/33sK7x0

Previous article Pandispanja me jogurt
Next article Pogaçe me Suxhuk dhe Djath
Sale

Unavailable

Sold Out